banderolë

Prizë GFI vetë-testuese e prizave Faith GFCI 15 amperëshe rezistente ndaj ngacmimeve

Përshkrim i shkurtër:

Priza e daljes dupleks 15 Amper 125V TR GFCI plotëson Nenin 406.12 të NEC, të përfshira pllaka muri dhe vida që përputhen, ideale për aplikim në ambiente të brendshme në vende si bodrum, banjo ose garazh.


Detajet e produktit

Etiketat e produktit

Vështrim i përgjithshëm

Kjo prizë e daljes Faith 15A GFCI GLS-15ATR ofron mbrojtje rezistente ndaj ndërhyrjeve për përdoruesit nga goditja nëpërmjet grilave me susta.Grilat do të mbeten të mbyllura kur spina të jetë futur saktë.Kjo veçon zbulimin e objekteve të huaja dhe shmang artikujt si thika, pirunët ose bizhuteritë e lira për të hyrë në priza, prandaj mund të reduktojë dëmtimin e goditjes elektrike.Dalje GFCI 15 amper me shenjën e dukshme të mykut "TR" në sipërfaqe midis dy këmbëve.

Ide për instalim në ambiente të brendshme si kuzhine, verandë, Garazh, bodrum, dhomë gjumi, klasë, bibliotekë dhe shumë vende të tjera të ngjashme.Me vlerësimin e fuqisë në 15 Amp 125 volt, kjo prizë e certifikuar UL/ETL është ideale për të dhënë energji në pajisjet tuaja elektronike të brendshme, pajisjet, veglat elektrike, PC-të, televizorët dhe llambat tuaja.

Në përputhje me Kodin Kombëtar Elektrik më të fundit për mbrojtjen nga defektet e tokës, kjo prizë GFCI 15 amper është shumë më e lehtë për t'u njohur dhe rregulluar udhëtimet në vendin ku ndodhin - shmangni çdo konfuzion në kutinë e ndërprerësit.

Instalim i lehtë duke lidhur shpejt prizën për përdorimin e terminaleve me vidë që kursejnë hapësirë.Merrni kontrollin e prizës tuaj elektrike me një ndërprerës të qarkut të defektit në tokë të markës Faith.

 

Specifikimet teknike

Vlerësimi aktual: 15A

Tensioni: 125 Volt AC

Frekuenca e vlerësuar: 60 Hz

Standardi UL: UL943, UL498, UL1998

GLS-15
GLS-15ATR
enë gfci

  • E mëparshme:
  • Tjetër:

  • Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni